Слов’янські міфи та легенди, казки

Легенди озера Синевир
Читати далі...
Легенди озера Синевир
Озеро Синевир — одна з найдавніших природних водойм України. Його ще називають Оком моря або Перлиною Карпат...
Читати
Легенди Білгород-Дністровської фортеці або легенди фортеці Аккерман
Читати далі...
легенди фортеці Аккерман
Білгород-Дністровська фортеця (до 1944 року Аккерманська фортеця ) - фортеця яка була побудована на місці античного міста Тіра в 13-15 столітті. Є найбільшою зі збережених на цей день фортець в Україні...
Читати
Брат-і-сестра або братики, братки
Читати далі...
Брат-і-сестра або братики, братки
Брат-і-сестра, або братики, братки - народні назви фіалки триколірної. Вони є уособленням кровозмішання брата і сестри. Існує легенда, що брат і сестра...
Читати
Легенда про Змієву печеру
Читати далі...
Легенда про Змієву печеру
Змієва (Кирилівська, Смородинська) печера - давня штучна печера у Києві, вік якої близько 4-3 тис. р. до н.е...
Читати
Легенда про березу
Читати далі...
Легенда про березу
Легенда про березу. За однією легендою, русалкам заборонялося показуватися вдень біля озер....
Читати
Слов’янські міфи та легенди, казкиСлов’янські міфи та легенди, казки

Слов’янські міфи та легенди включають в себе міфологічні уявлення древніх слов’ян про навколишній світ та його створення. Вони датуються з початку появи слов’ян і до І тисячоліття нашої ери коли на заміну язичництва прийшло християнство. На сьогоднішній день збереглися здебільшого повір’я, перекази, обряди та святкові ритуали.

Окрема інформація черпалася з літописів, котрі писалися священнослужителями та ченцями. Інша від мандрівників в їх хроніках і творчості, котрі торкалися слов’янських народів та описували їх життя, побут, народну творчість та вірування. До нас дійшли записи від грецьких, німецьких, візантійських та арабських письменників. Цінність таких знахідок неоціненна. Бо з приходом християнства усі записи про язичництво знищили, а саму віру заборонили.

Проте багато ритуалів, обрядів та свят все ж таки вижили. Вони змінили свою назву, змінили богів на святих, але сенс і відлуння ритуалів залишилось тим же. Яркий представник - свято бога Купала, під час літнього сонцестояння. Воно перетворилося в день Івана Хрестителя, але в народі його до цих пір кличуть Іваном Купалом.

Так міфи через тяжкий шлях переказів і забуття дійшли до сьогодення. Зараз їх легко зберегти і вони вже нікуди не дінуться. Але дійшло насправді дуже мало з того що було. По багатьох знахідках вчені до цих пір сперечаються, бо тяжко відрізнити реальні міфи від тих, котрі придумали вже відносно не давно і ті не відносять до реальної спадщини. Та не зважаючи на це, не будем забувати про вцілілі і передамо ці безцінні знання наступним поколінням.

Спонсорство
Підтримай проет на Patreon