Народження Геракла

Народження ГераклаНародження Геракла

Все почалося з прославленого героя Персея і його нащадків. Його син, Електріон, правив в Мікенах, але плем'я телебоїв викрало у нього стада та ще й вбило його синів, які намагалися їх повернути. Тоді цар Електріон пообіцяв віддати свою красуню-дочку Алкмену за того, хто поверне йому стада і помститься за синів.

Цар телебоїв доручив охороняти стада іншому царю, а той, в свою чергу, віддав їх Амфітріону. Амфітріон, не довго думаючи, повернув їх Електріону і отримав руку Алкмени. Але під час весілля між царем і Амфітріоном сталася сварка стосовно помсти за синів. В результаті Амфітріон вбив царя і втік разом з Алкменою до Фів. Вона погодилась піти з ним тільки за умови, що він все ж помститься за її братів. Тому, прибувши до Фів, Амфітріон звернувся до царя Креонта і з військом вирушив на телебоїв.

ПерсейПерсей

Відсутністю Амфітріона скористався Зевс, який поклав око на красуню Алкмену. Він перетворився на її чоловіка і оволодів нею. Незабаром повернувся і сам Амфітріон. Таким чином Алкмена завагітніла і мала народити двох близнюків. Одного від Зевса, іншого - від свого чоловіка Амфітріона.

В день, коли у Алкмени мали статися пологи, Зевс з іншими богами зібралися на Олімпі. Громовержець почав вихвалятися, що в роду його сина Персея сьогодні народиться великий герой, що пануватиме над усіма своїми родичами. Але Гера здогадалася, що він має на увазі свого сина, тому за допомогою чарів богині обману Ату змусила Зевса заприсягтися, що той, хто народиться першим у роді персеїдів, буде правити ними. Зевс погодився, а та одразу покинула бенкет і помчалася на своїй колісниці до Аргоса. Там дружина іншого персеїда Сфенела теж виношувала дитину. Гера прискорила її пологи чарами і так на світ народився кволий та боягузливий Еврісфей.

ОлімпОлімп

Гера повернулася на Олімп і заявила всім богам, що, поки вони розважалися, сьогодні у місті Аргосі народився син персеїда Сфенела, якого назвали Еврісфей. Він народився першим і, зі слів Зевса, повинен правити іншими нащадками Персея.

На цьому Зевс зрозумів, що богиня його перехитрила, і, щоб хоч якось полегшити долю сина, уклав з Герою новий непорушний договір. Його син не все життя буде знаходитись під владою Еврісфея, а звільниться, коли виконає для нього дванадцять подвигів. Окрім цього, наприкінці він здобуде безсмертя. Знаючи, наскільки тяжкі випробування чекають на героя, Зевс доручив своїй улюбленій дочці Афіні Палладі наглядати за ним. А богиню обману Ату, трохи не придушивши, скинув з Олімпу жити серед людей.

Алкід та ІфіклАлкід та Іфікл

Цього ж дня після Еврісфея в роді персеїдів народилося ще двоє близнюків. Перший - син Зевса і Алкмени, якого назвали при народженні Алкідом. А другий - син Амфітріона і Алкмени Іфікл. Через багато років Алкід отримає від віщунки піфії ще одне ім’я. Під цим ім’ям він здобуде славу і безсмертя і оселиться на Олімпі як бог. Його ім’я означатиме “Завдяки Гері” або “Прославлений Герою”. Його ім’ям стане - Геракл.

Спонсорство
Підтримай проет на Patreon